Mantar Çadırı

Mantar Çadırı

Mantar Çadırı

Mantar Çadırı Özellikleri

Mantar Çadırı Cme Branda Bilmeniz gereken en önemli bilgi hangi mantar türünü yetiştirirseniz yetiştirin üretimde en önemli olan hatta olmazsa olmazlardan biri mantarhane çadırlardır. Eğer iyi bir yalıtımlı mantarhaneniz olmaz ise bence bu işe hiç kalkışmayın. İyi bir mantarhane çadırı özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

 

– Kurulan yalıtımlı istiridye mantar üretim çadırları esen rüzgar gücüne ve yağan yoğun yağmur yüküne ekstra dayaıklı modellerdir.

– Dış kaplama malzememiz ise güneş ışınlarına, yangına, rutubet ve asite, soğuk ve sıcağa, yırtılmaya karşı ekstra dayanıklılık verilmiş özel PVC kaplı polyester dokuma plastik kumaş brandadır.

– Demir aksam da ise elektro-galvanizli profil malzeme kullanılmıştır. Böylelikle paslanmaz görülmez ve 7 yıl kullanım garantisi ihtiva eder.

– Dış kaplama branda HF (yüksek frekans) makineleri ile birbirine eklenerek tek parça haline getirilmiştir.

– Dış kaplama brandamız Anti-Bakteriyel özellik barındırdığından pas, kir, yosun barındırmaz.

– Güneş ışıklarını keserek içeriye çok az bir ışık geçirir.

– Aynı metrekare bir betonarme binaya kıyasla yarı yarıya daha ucuzdur.

– Tüm malzemeler çok hafif olduğundan ve demonte edilebilir olduğundan, nakliyesi de o oranda kolaydır.

– Malzemelerin sevkiyatı, yükleme ve boşaltmasında özel bir araç gerektirmez.

– Çadır içinde son derece geniş ve engelsiz bir kullanım alanı oluşur ve böylelikle istiridye mantar üretimi için gerekli malzemeler yerleştirilebilmektedir.

– İstendiğinde kolayca sökülebilmesi nedeniyle, istendiğinde taşınmak kolaylaşmaktadır. Böylelikle Resmi kurumlardan ruhsata, yazışmalara ve ekstra para harcamaya gerek bırakmadan dilediğiniz yere kurulabiliyor.

– Toplamda 3 kat kaplama malzemesinden oluşan çadırlarımızın tüm katmanları anti bakteriyel olup, UV ve alev yürümez özelliktedir. Malzemeler mantar yetiştirmesinde zarara sebep olabilecek olan haşerelerin yuvalanmasına engel olacak özel malzemeden yapılmaktadır. Kırmızı örümcek ve sinek larvalarına yaşama ve barınma şansı tanımaz.

– Çadırların konuşlandığı alan 7 metreye x 14 metre olarak 98 m2 alan kaplamaktadır.

– Yer malzemesi olan betonda özel bir temel, kolon, kiriş, direk gibi başka bir desteğe ihtiyaç yoktur.

– Dökülecek zemin betonu 8 metreye x 16 metre ve en az 10 santim kalınlıkta olmalıdır. 12,8 metreküp betona ihtiyaç vardır.