Fantüp Branda

Fantüp Branda

Fantüp Branda

Bir birinden Farklı yapı ve yalıtım malzemelerinden üretilen fantüp branda, yapının ya da kazı çalışmasının havalandırma ihtiyacını karşılayan yüksek kalite standartlarına sahip özel bir üründür.

Fantüp; Tünel Çalışmalarında başta olmak üzere Kazı vs inşaat işlerinde havalandırma ihtiyacını karşılamak üzere üretilen yüksek dayanım kabiliyeti olan ürünlerimiz’dendir. Fantüpler Çeşitli Branda malzemesi materyallerden yapılır. Fantüp havalandırma gereksinimlerini en üst düzeyde karşılar.

Fantüp branda genellikle inşaat alanları ve şantiyelerde tercih edilmektedir. Tünel çalışmalarında, kazı alanlarında ve inşaat sürecinde fantüp çadır ürünleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Fantüp nedir, fantüp nasıl yapılır?

Dayanıklı ve sağlam yapıları ile ön plana çıkan fantüp özellikle tünel yapımlarında, şantiyelerde, inşaat alanları ve kazı çalışmalarında havalandırma ihtiyacına çözüm bulmaktadır.

İhtiyaç ve isteğe bağlı olarak teknik özellikleri belirlenen fantüp üretiminde yanmaya karşı dayanıklı malzemeler tercih edilmektedir. Farklı boy ve ebatlarda da üretilen fantüp kullandığı malzeme ve teknik özellik bağlamında değişkenlik göstersede genel olarak normal ya da sprial fantüp ürünleri kullanım pratiği ve yaygınlığı bazında diğer ürünler arasında ön plana çımaktadır.

Fantüp Branda Teknik Özellikleri Kullanım Alanları

Fantüp üretimi inşaat alanı, şantiyenin ya da yapının ihtiyacı göz önünde bulundurularak tamamlanmaktadır. Üretim sırasında

  • Yüksek dayanıklılık
  • Havalandırma
  • Güvenilir malzeme
  • Farklı ebat ve boyutlar

gibi özelliklere dikkat edilmektedir.

Fantüp Branda fiyatları

Fantüp fiyatları ortalama bir seyir gösterirken, kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Tünel çalışmalarının can damarı konumunda bulunan fantüp, ihtiyaç duyulan ortamın havalandırma ihtiyacını karşıladığı için bu denli önemlidir. Bu denli önemi bir işte kullanılacak malzemenin sağlamlığı ve kaliteli olması da çok önemlidir. Yaygın olarak polyester ve PVC kaplama ile yapılmaktadır. Esneme, çekme ve yıpranma payı göz önünde bulundurularak üretilen ürünlerin tünel şantiyelerinde kullanılması ortamın havalandırma ihtiyacından dolayı zorunludur.

Fantüpler, sağlam ve dayanıklı yapılarıyla ortamın havalandırılmasını sağladıkları için tünel gibi havasız ortamlarda işin sağlıklı bir şekilde yürümesi açısından büyük bir öneme sahiplerdir. Fantüp yapımında sağlam ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra farklı çeşitlerde, ebatlarda fantüp üretimi gerçekleştirilmektedir. Kullanımı açısından en çok kullanılan Fantüpler spiralli ve normal fantüplerdir.